Kahraman abi
                                    Velhasıl-ı kelam

Zonguldak Yaz Sezonu Uçuşları Belli Oldu

Corendon Uçak şirketi Zonguldak a uçuş seferlerini acıkladı. Hollanda ve Türk ortaklığı olan Corendon Uçak şirketi 24.06.2020 den 09.09.2020 ye kadar sadece Çarşamba günleri olmak şartı ile sefer düyenlediğini açıkladı.

Zonguldak - Düsseldorf ve Düsseldorf - Zonguldak olmak üzere sadece Çarşamba günleri uçuşlar gerçekleştirilecek. Sezon biletlerini şimdiden rezervasyon yaptırabilirsiniz. Corendon un hangi uçaklarla uçacağı belli değil. Rezervasyon Glückauf Reisen Herten Acentasından yaptırabilirsiniz.

Kahraman ARATOĞLU


VIP Uçuş Servisi

Havaalanında biletlerinizi OK letrirken VIP Servisinden faydalanın, bazen €30,- karşılığında bu hizmetten faydalanabilirsiniz. Bilet alırken sorarsanız size pahalıya patlayabilir. VIP nedir? !Çok Önemli Personal demektir ve size ayrı hizmetler sunulur.

Örneğin: Chekin hızlı olur, içeride açık büfe, uçağa yolunuz kısalır, uçakta geniş koltukta oturursunuz, ayrı yemekler gelir, bavulunuz önce gelir, siz ilkönce uçaktan çıkarsınız, bilet kontrolünüz hızlı olur...

Değer yani :))Çaycuma istikameti (Hacılar Köyü) havadan görünüşüTHY Zonguldak a İç hatları açtı


THY geçtiğimiz günlerde Zonguldak Havalimanı’na problemsiz test inişi yapmıştı ve alınan karara göre 12 Mayıs 2019 itibaren Salı, Perşembe ve Pazar günleri olmak üzere haftada 3 gün sefer yapacak. Buna göre tek yönlü uçuşlar İstanbul’dan 99.00 TL, Zonguldak’tan 95.00 TL, gidiş-dönüş uçuşları ise 189.00 TL’den başlayan fiyatlarla satışa sunulduğu belirtildi. 

Aktarmalı uçuşlarda saat farkının fazla olması yolcuları rahatsız edebilir.

Uçuş saatleri:
İstanbul’dan      07:45-09:00
Zonguldak’ dan 10:00-11:10


Zonguldak Hava alanına tarifeli seferler açıldı

Haziran ayında Düsseldorf - Zonguldak seferlerinin planları yapıldı. 

16 Haziran 2019 pazardan dan itibaren seferler başlıyor ve 27 Eylül 2019 da son uçuş gerçekleşecek. Haftada iki sefer olmak üzere Çarşamba ve Perşembe direkt uçuşlar yapılacak

En yakın seyahat acentenize başvurabilirsiniz


Zonguldak Hava alanına uçuşlar iptal edildi

AÇIKLAMA

Germania Hava yolları basın bölümünden ;.11.2018 tarihli yapılan  açıklamasında 2019 Yılı için  pazar alanını genişlettiğini işaret eden yazısı, ön satışların yapıldığı süreçte  ardından ,ekonomik sıkıntısı  yaşandığı ve sıkıntının giderilmesi için görüşmeler başladığını bildirmişti.
19.01.2019 tarihinde  Ekonomik Kriz sıkıntısının  giderildiğini duyurmuştu, ardından bugünlerde Berlin mahkemesine İflas başvurusu yaptığını açıklayarak ilk etapta önceden Bilet satın a...lan tüm Yolcular ve bizleri Zonguldak/ Bartın/Karabük 'lü kardeşlerimizi üzmüştür.
Konuyla ilgili ZONHAV Yönetim Kurulu  Başkan Yard.Recep Kahya tarafından  bugün açıklama yapılmıştır.

  Zonguldak Havalimanına  uçuş trafiğini sürdüren tek Uçak şirketi olan Germania ''nın uçuşlarının durdurmasıyla Yaşlı ve Engelli gurbetçilerin üzüntüsü bizleri, üyelerimize olan sorumluğumuz gereği Devletin ilgili kurumlarıyla görüşme yapmaya zorlamaktadır.

Zonguldak Havalimanı ile ilgili gerekli eksik olan çalışmaların bitirilmesi ve Türk Hava yolları basta olmak üzere diğer şirketlerin de buraya ilgi duymasının sağlanması gereğinin bir an önce yapılması  için  Devlet kurumlarına taleplerimizi tekrar ileteceğiz.

Üyelerimizden ve Karaelmas bölgesinin medyasından ile halkından bu konuda bizlere  desteklerini talep ediyoruz.
Yıllardır vermiş olduğumuz mücadelemizde daha verimli olmaya devletin en üst mercilerine sıkıntımızın iletilmesi için gereğini Avrupa Zonguldaklılar Derneği ve Bölge derneklerimizin de katılımıyla yapacağıma inanıyoruz.

Saygılarımızla duyuruyoruz.

Avrupa Zonguldaklılar Derneği Yönetim Kurulu adına; Mehmet Karakulak /Başkan  

05.02.2019 

 

Recep Tayyip Erdoğan 2008 de Zonguldak a gelmişti

 

 

Biletiniz ''Gidiş - Dönişmü?

Düşününki, tatile çıkmak istiyorsunuz, Biletiniz Gidiş-Dönüş mü yoksa Gidiş-Geliş mi? Genelde "Gidiş-Dönüş" dür. Bu tabir bence yanlışdır, zira siz biletinizi "Gidiş" adınız ama siz sadece geriye döneceksiniz, "Geriye" yolculuk yok gibi. Yani geriye gelmiyeceksiniz manasına geliyor

Siz birisine "100 metre git ve dön" dediğinizde, 100 metreden sonra sadece  geriye dönecektir, "gel" derseniz, haliyle gelecektir. Onun için Gidiş ve Geliş terimi kullanılması gerekir diye düşünüyrum.

Siz siz olun, işininizi garantiye alın, bileinizi "Gidiş-Geliş" alın. ;)

kahramanca2009

 

 

Zonguldak a sezonun ilk seferi yapıldı

2018 Düsseldorf-Zomguldak Sezonu bugün açıldı.İlk uçağımızı yeni yaptığımız tax yolundan yolcu ettik.Tüm ekibimize ve yolcularımıza belasız kazasız bir sezon diliyorum.
Önümüzdeki günlerde devreye girecek ILS cihazı ve yeni inşaatına başladığımız itfaiye binasıyla birlikte inşaallah kış sezonunda da uçuşların aralıksız devam etmesi yönünde çalışmalarımız devam etmektedir.
Germania Hava Yolları Türkiye Müdürü İsmail Polat kardeşiminde gayretleriyle güzel haberler vermeye devam edeceğiz.Bu arada hükümetimizinde yapmış olduğu çalılmaları netice aldıkça duyurmaya devam edeceğiz.
Hayırlı uçuşlar Karaelmas.....

Recep Kahya

 

 

 Zonguldak Havaalanı nın ilk açılışı / 2009

21.07.2009 Salı günü Zonguldak Havaalanı binlerce vatandaşın karşılaması ile törenle açılmıştı. O günden kalma kareler.

 

 

 

Zonguldak Havaalanı nın tarihi.

1939 – 1945    

İkinci Dünya savaşı esnasında inşaa edilen Havaalanı, Türk Silahlı Kuvvetleri tarafında kullanılır.  Uçak barınakları yapılır.  Aynı zamanda bir tabur asker yerleştirilir ve şimdiki Jandarma Karakolu daha halen güvenliği saglamaktadır. 

1957– 1960    

Sivil uçak seferleri yapıldı ve ücrete tabi olmak üzere turlar düzenlenir. Sonraları mera olarak kullanılır

1999               

Mh. Bülent Ecevit in başkanlık döneminde yeni binası ve çevre düzenlemesi ile yeniden açıldı. 1 milyon metrekare büyüklüğünde ve 830 metre uzunluğunda olan havaalanı 3 sene sonra bir uçak dahi inmeden kapatıldı.

2002  Havaalanı nınkapatılışı       

2007    

DHMİ nin açtığı ihaleyi kazanan Zonguldak Özel Sivil Havacılık A.Ş. tekrar açmak için çalışmalara başladı ve  Zonguldak Havaalanı nın  ve Sitesinin açılışı   O günden bu güne kadar Zonguldak Havaalanı faal durumdadır.